26 Ocak 2012 Perşembe

SAVUNMAMDIR!

SAVUNMAMDIR!..
HER ŞEYDEN ÖNCE DEVRİMCİ DÜŞÜNCELERE SAHİBİM VE DEVRİMCİYİM. BENİM BU DÜŞÜNCEYE SAHİP OLMAM ELBETTE Kİ TESADÜF DEĞİLDİR. DÜNYADA VE ÜLKEDE EKONOMİK YAŞANAN EKONOMİK, SOSYAL VE SİYASET GELİŞMELERDEN ETKİLENMİŞİMDİR.
ÜLKEMİZ EMPERYALİZME BAĞIMLI, ONUN GÜDÜMÜNDE BİR EKONOMİK SİSTEMLE YÖNETİLMEKTEDİR. BUNU KİM İNKAR EDERSE ETSİN BU BÖYLEDİR. BU DURUMDAN DOLAYI ÜLKEMİZ GERİ BIRAKTIRILMIŞ, SÖMÜRGE BİR ÜLKEDİR.
ÜLKEMİZDE KAPİTALİZM, KENDİ ÖZGÜCÜ İLE GELİŞMEDİĞİNDEN SÜREKLİ BİR KRİZ İÇİNDEDİR. BU YAŞANAN BİR GERÇEKTİR. BİZ GELİŞMEYİ, İLERİ SANAYİ ÜLKELERLE GİRİŞİLEN EKONOMİK İLİŞKİLERLE ÇÖZMEYE ÇALIŞMIŞIZDIR. ANCAK BU İLİŞKİLER, ÜLKEMİZİN SANAYİ YÖNÜNDEN GERİ OLUŞU, İLERİ SANAYİ ÜLKELERİYLE GİRİLEN İKİLİ İLİŞKİLERDE ÜLKEMİZ ALEYHİNDE BİR YOL İZLEMİŞ VE ÜLKEMİZDE KAPİTALİZM, DIŞ MÜDAHALELERLE ÇARPIK BİR BİÇİMDE KURULMUŞTUR. BU DURUM ÇEŞİTLİ ULUSLARARASI KURULUŞLARIN ÜLKEMİZİN EKONOMİSİ ÜZERİNDE DOĞAL OLARAK SÖZ VE KARAR SAHİBİ OLMASINI BERABERİNDE GETİRMİŞTİR. sONUÇTA ÜLKE EKONOMİSİ AĞIR BİR BUNALIMA GİRMİŞTİR.BU BUNALIMIN ÇÖZÜMÜ İSE, DAİMA YABANCI REÇETERLERDE ARANMIŞTIR. OYSA HER YENİ GELEN REÇETELERLEGÖRÜLMÜŞTÜR Kİ BUNALIM DAHA DA ARTMIŞTIR. ÜLKE EKONOMİSİ ÜZERİNDE KARAR SAHİBİ, EMPERYALİST KURULUŞLAR OLMUŞTUR. EKONOMİMİZ, BU KURULUŞLARIN TAVSİYELERİ DOĞRULTUSUNDA DÜZELTİLMEYE UĞRAŞILMIŞTIR. ANCAK TAM TERSİ OLMUŞTUR. EKONOMİK YÖNDEN, AET, IMF, OECD, VE DÜNYA BANKASI GİBİ KURULUŞLARIN MÜDAHALELERİ SONUCU EKONOMİK VE SİYASİ BAĞIMSIZLIĞIMIZ ELİMİZDEN ALINIRKEN, ASKERİ ALANDA NATO İLE GİRİLEN İLİŞKİLER, BİR ÇOK ASKERİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ BERABERİNDE GETİRMİŞTİR. İKİLİ ANLAŞMALARLA ÜLKEMİZ, EMPERYALİZMİN İLERİ BİR KARAKOLU DURUMUNA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR. ULUSLARARASI TEKELLERLE EKONOMİK ALANDA GİRİLEN İLİŞKİLER SONUCUNDA YERALTI, YERÜSTÜ KAYNAKLARIMIZ YABANCI TEKELLERİN SÖMÜRÜSÜNE TERK EDİLMİŞTİR.

BEN NE YAPTIMSA HALK İÇİN HALKIMLA BİRLİKTE YAPTIM.

FİKRİ SÖNMEZ..

TAKSAV-İZMİR YENİKAPI TİYATROSUNUN ORTAK YAPIMI OLAN 'FATSA FİKRİ' İSİMLİ TEMSİL BROŞÜRÜNDEN.
SADECE İÇİMDEN GELDİ VE PAYLAŞMAK İSTEDİM..
YAYIMLAMAK İÇİN İZİN BEKLEDİĞİM METİN BU İDİ.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Fikrin varsa bilmek isterim..

Aa BUNLAR DA VARMIŞ :)

Related Posts with Thumbnails