22 Ekim 2009 Perşembe

NOKTAYA ÖZLEM


Cümleler arası köprü kurmayı sağlayan bütün noktaları korumam altına almam gerekiyormuş gibi noktasızca sürüyor yazdıklarım.. O kadar istiyorumki kısa cümlelerle anlatabilmeyi derdimi, sevincimi, öfke ya da beğenimi; bir gün sıklıkla kullanacağımı ümit ettiğim noktaları özlüyorum hiç tanımadan onları.. Gelseler birer kara lastikten top gibi hoplaya zıplaya ve satırlar arasında kuralsızca beğendikleri yere yerleşiverseler..

En az teyzesi kadar savruk Erdim'in burada unuttuğu Define Adası kitabını görünce hem Erdim'in eli değdi hem de 'biz bunları mı okuyorduk' merakıyla aldım elime kitabı.. Bir kaç dakika sonra okumaya başladığımı farkettiğim kısa ve net anlatımlı cümlelerden oluşan kitap, kısa cümlelere olan zaafımı bir kat daha arttırdı.

Kaptan içeriye girerken kapıyı sertçe kapattı.
Yüzü bir anda bembeyaz kesildi.
Yabancı adam bir adım atarak Kaptana yaklaştı.

Acilen kısa cümle kurmayı başarmam gerekiyor..
Ben kısa cümle kurmaya gidiyorum.
Hoşça kalın..

Öğlen saatlerinde bu biçimde sonuçlanacağını hiç tahmin etmediğim bir davranışımın farklı değerlendirilmesi nedeniyle kırılan kalbimi şu saat oldu hala yapıştıramadım..
Sıcak silikon mu sıksam kalp kırığıma?

Not: Sihirli eller ve eşi iyi.

13 yorum:

 1. BENİM SİLİKON DABANCASI HER DAİM HAZIR Bİ KOŞU GELİVER YAPIŞTIRAM ... HE HE YAAA SEN NİYE BANA YORUM YAZMAZ OLDUN BEBEM..

  YanıtlaSil
 2. sıcak silikonu kimin sıktığına bağlı sevgili gülen. Bence sıcak kahve daha iyi olabilir:))

  YanıtlaSil
 3. Dert etme canım, yazarların üstadı sayılan Marcel Proust'da sayfanın başında başlayıp sonunda bitirir cümleyi, yalnız sen değilsin. Anlaşılır olduktan sonra uzun cümleyle yazmak marifettir. İlle de nokta kullanmak istiyorsan ipe diz boncuk yapıp boynuna as:))
  Sevgiler çılgın taze:)))

  YanıtlaSil
 4. Sanki kisa cümleler kurabiliyorda, peeaah:Pp
  Birak kisa cümleleri, biz senin yazilarini noktasiz virgülsüz okuyorum zaten, yorma kendini bosuna:))

  YanıtlaSil
 5. Ben senin noktasız cümlelerine bayılıyorum ,tarzını bozma bence.

  YanıtlaSil
 6. Noktasız virgüllerde yaşamak hayata son vermemek olsa gerek.Devamı yarına gibi birşey işte sevgiler,,,,

  YanıtlaSil
 7. Uzun cümleler iyidir, sende çok güzel uzun cümleler kuruyorsun, devam et bence..
  Bu kalp kırılması işini senin gibi aynı şekilde hiç düşünmeyeceğim bir şekilde bir davranışımı niteleyen 24 yıllık arkadaşım yaptı. Ben hala yapıştıramadım aradan 2-3 ay geçtiği halde.. O kadar uzun süredir tanıdığım ve beni tanıdığını zannettiğim, dostum dediğim birinden yediğim bu darbe beni hala çok üzüyor. Silikon milikon hikaye.. Tabii bu karşındaki kişiye-olaya-aranızdaki bağa bağlı..
  İyi yürekli bir insansın sen, güzel bir insansın, en iyi kararı sen verirsin bu konuda.. Fazla kendini üzme, çünkü karşımızdaki bizi anladığı kadarsız biz, her ne yaparsak yapalım..
  Öpüyorum..

  YanıtlaSil
 8. hayrola,
  kim o densiz.
  not bu gün benimki de silikonla bile yapışmayacak kadar un ufak

  YanıtlaSil
 9. süper kadın dert etme bence, zekle okuyoruz valla .yok yok kısa mısa yazma sen böyle yaaz degişme,aynen devem et yaa biz şikayetçı falan degiliz olan var ise okumasın süper kadınnnn:) sevgilerimle mutlu hafta sonları..

  YanıtlaSil
 10. Gülenim uzun cümleler daha güzel oluyor. Ne öyle Talat ip atla tarzı kısacık cümleler? yahu ben zaten Derin'in okuma yazma çalışmalarındaki kısa cümlelerden fenalık geçirmişim.Birde bloglarda ela el ele elle gibi cümleler görmeye dayanamam..
  kuzum ben çok fenayım, başım dönüyooo...ders kusucam şimdi !!

  YanıtlaSil
 11. evde ve pc başında değildim.. seni okuyan bırak uzun cümleleri anacım 3sayfa dahi yazsan okuyan okur dert etme..
  ne oldu canım yaaa tabanca felan aradığına göre:((
  silikon tabancam yok ama gülümseyen yüzüm sana sevgi dolu kalbim veee kucak dolusu öpücüklerim var olar mı????

  YanıtlaSil
 12. Ben seni, bu uzun cümleleri sıkmadan okutturduğun için ve duygularını bu kadar güzel ifade edbildiğin için takdir ederken sen bundan şikayet ediyorsun:)
  Umarım kalp kırıklığın, geçen bir gün içinde tamir olmuştur canım benim.

  YanıtlaSil
 13. Biz okuduğumuzda o uzun cümlelerinin içinde keyif alıyoruz.sen hiç dert etme.seni okumak gerçekten çok keyifli.keşke daha sık uğrayabilsem...

  YanıtlaSil

Fikrin varsa bilmek isterim..

Aa BUNLAR DA VARMIŞ :)

Related Posts with Thumbnails